منوي سايت
ورود اعضا
ایمیل
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 

باسمه تعالی

کنگره بین المللی سالیانه پوست رازی، به همت مرکز تحقیقات بیماری های تاولی اتوایمون بیمارستان رازی در تاریخ 12 تا 14 آبان 1395 در هتل اسپیناس پالاس برگزار می شود. این کنگره با نام بزرگداشت پروفسور شیدا شمس زینت داده شده است. ایشان به عنوان استاد برجسته و پیش کسوت بیماری های پوست و پایه گذار مرکز تحقیقات بیماری های تاولی اتوایمون در بیمارستان رازی، در بین درماتولوژیست های ایران و جهان، چهره شناخته شده و محبوب می باشند. اکثر متخصصین پوست ایران، شاگرد مستقیم یا غیر مستقیم استاد بوده اند و تحت تأثیر منش و رفتار ایشان قرار داشته اند. عشق به بیمار و صبوری و مراعات حال بیماران سخت تاولی همیشه سرمشق شاگردان ایشان بوده است. مراسم مخصوص بزرگداشت پروفسور شمس در روز پنج شنبه ساعت 9:30 تا 10:30 در محل کنگره برقرار می شود و از کلیه گروه های پوست، مراکز تحقیقاتی پوست، برخی رؤسای دانشکده های پزشکی و نیز اساتید پیش کسوت بیمارستان رازی کلیه متخصصین پوست دعوت به عمل آمده تا در این مراسم شرکت نمایند. در این مراسم، علاوه بر ایراد سخنرانی پروفسور شمس و همکاران ایشان، کلیپ تهیه شده از زندگی علمی ایشان پخش خواهد شد. هم چنین کلیپ مربوط به بیمارستان رازی نیز اکران خواهد گردید.

این کنگره از بخش های مختلفی تشکیل شده است و به جهت بار علمی مورد استقبال درماتولوژیست های سراسر کشور قرار خواهد گرفت. 13.5 امتیاز نیز توسط آموزش مداوم به این کنگره اختصاص داده شده است. ثبت نام در این کنگره از طریق سامانه آموزش مداوم می باشد. روز اول و دوم از دو بخش صبح و عصر تشکیل شده و روز سوم تنها شامل سخنرانی و کارگاه در زمان صبح می باشد.

این کنگره شامل 47 سخنرانی 10 تا 30 دقیقه ای است که 13 سخنران، درماتولوژیست های خارجی و بقیه از درماتولوژیست های برجسته سراسر کشور می باشند. با همت دبیر محترم علمی جناب آقای دکتر مرتضوی، از ماه ها قبل از کلیه گروه های معتبر پوست کشور دعوت شد تا به صورت سخنرانی با این کنگره همکاری داشته باشند. هم چنین متخصصین عفونی، جراحی پلاستیک و پزشکی قانونی نیز سخنرانی خواهند داشت. یک پانل 1.5 ساعته مجزا به بیماری های عفونی اختصاص داده شده و در آن متخصصین داخلی و خارجی آخرین یافته های بیماری های عفونی پوست را به بحث خواهند پرداخت.

حدود 50 خلاصه مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که تعداد 8 مورد جهت سخنرانی بخش مخصوص دستیاران پوست انتخاب شده است. بقیه مقالات پس از تایید کمیته علمی کنگره به صورت پوستر الکترونیکی در چند نمایشگر در کنگره ارائه خواهد گردید تا همکاران گرامی در جریان آخرین یافته های مطالعات درماتولوژی کشور قرار گیرند. بخش رزیدنتی کنگره در روزهای 12 و 13 آبان ساعت 13:00 تا 13:30 در سالن اصلی برگزار می شود. جوایز ویژه ای به دستیاران برتر که سخنرانی یا پوستر ارائه داده اند اهدا خواهد شد.

در این کنگره 14 کارگاه آموزشی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی با عناوین مورد نیاز متخصصین پوست شامل درموسکوپی، درماتوپاتولوژی، درماتوسرجری، پانسمان و ترمیم زخم، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، و روش های جوان سازی شامل لیفتینگ با نخ، لیزرهای جدید جوان سازی و تزریق فیلر، در نظر گرفته شده است که در صبح و عصر در هتل اسپیناس پالاس و بیمارستان رازی برگزار می گردد. ثبت نام در اکثر این کارگاه ها با پرداخت مبلغ محدودی امکان پذیر است. دستیاران نیز با ثبت نام ولی بدون پرداخت هزینه می توانند در کارگاه ها شرکت کنند.

سایت کنگره Razicongress.tums.ac.ir/arcd1 اطلاعات مربوطه را به مخاطبین خود ارائه می دهد. در این سایت علاوه بر برنامه سخنرانی ها و کارگاه ها، ثبت نام کارگاه ها با عضویت در سایت امکان پذیر شده است. لینک مربوط به زندگینامه علمی پروفسور شمس از جذابیت های سایت است. نمایشگاه جانبی کنگره در فضای زیر لابی هتل قرار گرفته و حدود 30 شرکت تجهیزات پزشکی، دارویی و آرایشی بهداشتی به عرضه تازه ترین محصولات خود در این کنگره می پردازند.

امید است که با حضور و همراهی اساتید و متخصصین گرامی پوست، کنگره ای پربار و در شأن کشور و همکاران عزیز برگزار گردد و در پایان، همگی از شرکت در این کنگره احساس رضایت نمایند. از کلیه عزیزانی که در برگزاری با شکوه این گردهمایی همکاری نمودند، صمیمانه سپاس گزاری می نمایم. به ویژه از جناب آقای دکتر حسین مرتضوی دبیر محترم علمی، سرکار خانم دکتر ربابه عابدینی ریاست محترم بیمارستان رازی، سرکار خانم دکتر وحیده سادات لاجوردی مسؤول مراسم بزرگداشت پروفسور شمس، سرکار خانم دکتر مریم نسیمی مسؤول هماهنگی مهمانان خارجی، جناب آقای دکتر حمیدرضا محمودی مسؤول هماهنگی کارگاه ها، سرکار خانم دکتر ارغوان عزیزپور مسؤول بخش دستیاری و پوسترها، جناب آقای سعید مرادی مدیر بیمارستان و هماهنگی مسائل مالی، جناب آقای احمدعلی کلاهمال مسؤول هماهنگی های نمایشگاه و سرکار خانم معصومه موسوی دبیرخانه کنگره تشکر ویژه دارم. امیدوارم برگزاری این کنگره گامی در جهت ارتقا درماتولوژی کشور عزیزمان باشد.     

                                                با احترام

                                     دکتر نرگس قندی، دبیر اجرایی کنگره سالیانه پوست رازی